+48 577 696 130

kontakt@opiekatyija.pl

„Aktywni i Bezpieczni”

Nazwa projektu: „Bezpieczni i Aktywni”

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

 

Nasz projekt zakłada stymulację aktywności społecznej poprzez działania w celu zwiększenia udziału osób starszych w aktywnych formach spędzania wolnego czasu, wspieranie seniorów mniej samodzielnych i ich otoczenia w miejscu zamieszkania, rozwijanie wolontariatu osób starszych w środowisku lokalnym oraz zwiększenie zainteresowania i zaangażowania osób starszych w obszarze rynku pracy.

Chcemy zrealizować powyższe założenia za pomocą następujących działań:

1. Szkolenia i warsztaty – zakładamy prowadzenie warsztatów kulinarnych w miejscu zamieszkania seniora, realizowanych przez doświadczonych kucharzy, żywieniowców, oraz konsultowane ze specjalistami od dietetyki. Zakładamy również przeszkolenie wolontariuszy i asystentów, aby mogli przekazywać wiedzę teoretyczną i praktyczną seniorom. Doświadczenie i wiedza zdobyta przez wolontariuszy, a także seniorów pozwoli nam realizować nasz pomysł również w przyszłości, jako stały element naszego kompletu usług i wolontariatu.

Czas zajęć: 8 godzin

Poniżej przedstawiamy menu (należy wybrać jedną kartę spośród czterech).

2. Doradztwo zakupowo-żywieniowe – jak ze skromnego często budżetu osób starszych. wybierać zdrowe produkty i przygotowywać z nich pełnowartościowe, zdrowe i smaczne posiłki, w efekcie zmiana nawyków żywieniowych i poprawa stanu zdrowia;

 

3. Socjalizacja – wspólne przygotowywanie i nauka wspaniałych, prostych, zdrowych dań z całego świata dostosowanych do potrzeb dietetycznych i preferencji smakowych beneficjentów. Aby uatrakcyjnić wydarzenie i uczynić je wyjątkowym doświadczeniem zakładamy możliwość wspólnego przygotowania posiłku dla gości – rodziny, przyjaciół, znajomych, (połączone z nauką odpowiedniego, nowoczesnego przygotowania stołu i miejsca spotkania) łącznie z odpowiednim, eleganckim przystrojeniem stołu. W efekcie nastąpi zacieśnianie więzi społecznych, rodzinnych, nawiązywanie nowych kontaktów towarzyskich, integracja międzypokoleniowa.

 

4. Warsztaty rehabilitacyjne – jak poprzez samodzielną rehabilitację i ćwiczenie w domu utrzymać i poprawić kondycję fizyczną.

Czas zajęć: 4 godziny

 

5.Wydanie albumu/książki kucharskiej – zwieńczeniem akcji ma być przygotowanie książki kucharskiej oparte o przepisy realizowane w ramach projektu, zaprojektowanej tak aby była czytelna dla osób z wadami wzroku, okraszona albumem ze zdjęciami nie tylko przygotowanych dań, ale także foto-relacja z procesu przygotowywania czy uroczystych kolacji wieńczących ten proces.

 

Miejsce realizacji zadania

Miejscem realizacji zadania będą przede wszystkim gminy miejsko -wiejskie i wiejskie powiatu
poznańskiego – między innymi Swarzędz, Kobylnica, Czerwonak, Kozie Głowy, Janikowo, Suchy Las; gminy
miejsko-wiejskie powiatu białogardzkiego i koszalińskiego- między innymi Karlino, Białogard, Biesiekierz,
Sianów; miasta Koszalin, Białogard, Poznań.

Do kogo skierowany jest projekt?

Odbiorcami projektu będą osoby w wieku 60+, szczególnie osoby mieszkające samodzielnie o ograniczonej możliwości samodzielnego wychodzenia z domu; mieszkańcy gmin określonych jako miejsce realizacji zadania.

Jak dołączyć do projektu?

Formularz online – kliknij

Formularz do pobrania

Regulamin udziału w projekcie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Zapytania ofertowe:

Warsztaty kulinarne – http://www.opiekatyija.pl/2021/07/13/zapytanie-ofertowe-do-projektu-aktywni-i-bezpieczni-warsztaty-kulinarne/

Rehabilitant – http://www.opiekatyija.pl/2021/07/20/zapytanie-ofertowe-do-projektu-aktywni-i-bezpieczni-rehabilitant/

Protokoły z wyboru ofert:

Warsztaty kulinarne – http://www.opiekatyija.pl/wp-content/uploads/2021/09/protokol-z-badania-ofert-_OpiekaTyiJA-w-kulinarne.doc

Rehabilitant – http://www.opiekatyija.pl/wp-content/uploads/2021/09/protokol-z-badania-ofert-OpiekaTyiJa-fizjo.doc